Miesiąc Matki Bożej

Miesiąc październik poświęcony jest Matce Bożej i pięknej modlitwie różańcowej. Modlitwa ta w swojej prostocie jest wielką poręką dla każdego wierzącego człowieka. Modlitwa różańcowa jest kompletna pod każdym względem. W samym różańcu można zauważyć połączenie wszystkich rodzajów modlitwy takich jak: uwielbienie, pochwała, błaganie czy dziękczynienie. Wielcy ludzie kościoła stawiali na Maryję i na modlitwę różańcową. Święci tacy jak: Jan Paweł II. Kardynał Stefan Wyszyński czy Ojciec Maksymilian Maria Kolbe swoje trudne decyzje zawsze rozważali podczas modlitwy różańcowej. W dzisiejszych czasach różaniec może być kojarzony z ludźmi starszymi ale nic mylnego jest wiele świadectw ludzi młodych, którzy zawierzyli swoje życie Matce Najświętszej. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkie nasze sprawy, które nosimy w naszych sercach.
W naszej parafii nabożeństwo różańcowe jest codziennie o godzinie 17:30 dla dzieci o godzinie 17:00 w każdy poniedziałek i środę.

Październik miesiącem Różańca Świętego