«

maj 24

Ogłoszenia parafialne

VII Niedziela Wielkanocna
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
24 Maj 2020

Po tych słowach uniósł się w ich obecności w górę” [Dz 1, 9]

 

  1. Trwa miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe w naszym kościele - codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. Odmawiajmy też litanię do NMP w naszych domach, szczególnie w intencji o ustanie epidemii.

  2. W piątek i sobotę w katedrze elbląskiej alumni naszego seminarium przyjmą święcenia diakonatu i prezbiteratu. Otoczmy ich serdeczną modlitwą. Módlmy się też o nowe powołania do naszego seminarium.

  3. We wtorek obchodzimy Dzień Matki. Naszym kochanym Mamom dziękujemy za ich miłość i troskę, życzymy błogosławieństwa Bożego i zdrowia.

  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego tzw. Zielone Święta, która kończy Okres Wielkanocny. Zapraszamy w sobotę po wieczornej Eucharystii na nabożeństwo Wigilii Zesłania Ducha Świętego.

  5. W naszym kościele mogą obecnie uczestniczyć we Mszy świętej łącznie 92 osoby (kościół dolny, górny oraz balkony).

  6. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły: o św. Filipie Neri,o planowaniu tegorocznych wakacji, a także o Marsie, czyli najbardziej po Ziemi przyjaznej dla życia planecie. Zachęcamy do lektury!

  7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
    śp. Kazimiera Olejniczak – lat 92, z ul. Druskiej

Przez cały dzień boczne drzwi naszego kościoła są otwarte. Znajdźmy czas by wejść i pozdrowić Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Sprawy kancelaryjne można załatwiać po Mszy świętej porannej lub wieczornej.