Ogłoszenia parafialne

 XVIII Niedziela zwykła
01 Sierpień 2021

1 sierpnia 1944: BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

1. Dziś 1 sierpnia, pamiętamy o 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i naszych bohaterach, którzy walczyli o wolność i niepodległość Ojczyzny.

2. W środę wspominamy w liturgii św. Jana Marię Vianneya – patrona proboszczów, w piątek – Święto Przemienienia Pańskiego. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. (oraz w czasie Mszy).

3. Ofiary zbierane za tydzień na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne oraz na Fundusz Nauki i Studiów Diecezji Elbląskiej.

4. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego ciekawe artykuły: o problemie głodu w świecie i pomocy polskiej Caritas w walce z niedożywieniem; o Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, które odbyły się 5 lat temu; a także przepis na faszerowane pomidory. Zachęcamy do lektury!

Kancelaria parafialna w okresie wakacji czynna w środę i piątek po wieczornej Mszy świętej.

Telefon kontaktowy:  518 868 444