«

«

mar 31

Ogłoszenia parafialne

IV  Niedziela Wielkiego Postu
31 marzec 2019 r.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17:30; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15. Codziennie również o godz. 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Od kwietnia zawsze w pierwszy poniedziałek miesiąca będzie sprawowana Eucharystia o Duchu Świętym oraz nabożeństwo w intencji odnowy życia duchowego naszej parafii.

3. W tym tygodniu również pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe i święte powołania do służby Bożej, w piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Odwiedzimy również tego dnia naszych chorych. W sobotę poranna Msza św. o Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo fatimskie.

4. W sobotę o godz. 11:00 w Katedrze św. Mikołaja w Elblągu odbędą się święcenia biskupie ks. Wojciecha Skibickiego – nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji. Jest to ważne wydarzenie dla naszej diecezji, dlatego gorąco zachęcamy do udziału w tej uroczystości.

5. W przyszłą niedziele rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Módlmy się o ich owoce.

6. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć palmy wielkanocne wykonane własnoręcznie. Ofiary złożone będą przeznaczone na rehabilitację 15 letniego Dawida – siostrzeńca naszego wikariusza księdza Sylwestra – który przeszedł wiele operacji i nadal potrzebuje pomocy medycznej aby zacząć samodzielnie chodzić. Już dziś dziękujemy za złożone ofiary i wsparcie.

7. Dziś również możemy wspomóc w ramach jałmużny wielkopostnej ks. Leona Juchniewicza – misjonarza pracującego w Ekwadorze i prowadzącego szkołę dla ubogich dzieci.

8. 12 kwietnia ekstremalna Droga Krzyżowa. Jak co roku nocne wędrowanie rozpocznie się Mszą świętą o 20:00 w parafii Św. Br. Alberta. Zachęcamy do wyjścia ze swojej strefy komfortu i wyruszenia na jeden z czterech proponowanych szlaków. Zapisów można dokonywać mailowo (elblag.edk@gmail.com) oraz przez stronę www.edk.org.pl

9. Wypełnione kary kolonijne oraz wpłaty można przynosić do zakrystii do ks. Piotra. OBOWIĄZUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ ORAZ TERMIN DO KOŃCA KWIETNIA!

10. W przyszłą niedzielę (7 kwietnia) wyjście do kina na film „Miłość i Miłosierdzie”. Jeszcze tylko dziś trwają zapisy. Koszt 10 zł.

11. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej.

12. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.