«

«

paź 15

Ogłoszenia parafialne

XXVIII Niedziela Zwykła
13 Październik 2019

 1. Dziś w całym kraju obchodzimy Dzień Papieski.
 2. W najbliższy czwartek 17 października na Hali Widowiskowo Sportowej przy ulicy Grunwaldzkiej odbędzie się koncert papieski ku czci świętego Jana Pawła II. Gościem specjalnym będą „Czerwone Gitary”. Wejściówki na koncert do odebrania w naszym kościele (do wyczerpania).
 3. Zachęcamy także do udziału w Koncercie Papieskim, który odbędzie się za tydzień w niedzielę o godz. 16.00 w kościele św. Jadwigi Królowej w Kmiecinie k. Nowego Dworu Gdańskiego. Wykonawcą koncertu dedykowanego Janowi Pawłowi II jest Chór Lutnia z Malborka [dyrygent Bożena Belcarz].
 4. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Teresę od Jezusa – karmelitankę, doktora Kościoła; w środę – św. Jadwigę Śląską [oraz wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową]; w piątek – św. Łukasza Ewangelistę – patrona lekarzy i służby zdrowia, którym składamy nasze serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
 5. Trwa październik, który został ogłoszony przez Ojca Świętego Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele codziennie o g. 17.30. Różaniec dla dzieci: w poniedziałek, środę o godz. 17.00.
 6. We wtorek obchodzony jest „Dzień Dziecka utraconego”. Parafia bł. Franciszki Siedliskiej z Diakonią Ruchu Światło Życie zapraszają na Mszę św. w intencji Dzieci, które odeszły – zmarły przed porodem oraz za ich Rodziców. Msza święta w tej parafii o godzinie 18:00. Przed Mszą św. będziemy odmawiać różaniec.
 7. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Celem akcji jest zakup inkubatorów dla szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej, wspierane jest również dzieło: Wyprawka dla dzieci” w Kamerunie. W ten sposób każdy się przyczynia do wsparcia misjonarzy. Sprzęty jakie można przynieść to: komputery, telewizory, komórki, pralki lodówki itp. itd. Zużyte sprzęty można znosić i składać z tyłu naszej plebanii do dnia 17 października. Wywóz nastąpi 18 października o godzinie 10:00.
 8. W najbliższy czwartek  o godzinie 16:30 Panie z naszego parafialnego CARITAS będą wydawały odzież (której jest dużo) dla osób potrzebujących. Będą również zapisy na obiady, które będą wydawane w okresie zimowym w naszej parafialnej jadłodajni.
 9. W piątek święto lekarzy – zapraszamy lekarzy i personel medyczny na wspólną modlitwę w katedrze elbląskiej o godzinie 18:00. Mszy św. będzie przewodniczył Bp Jacek Jezierski.
 10. W najbliższy piątek po wieczornej Mszy święte „Krąg Biblijny” będzie miał swoje spotkanie w kościele przed Najświętszym Sakramentem. Będą również relikwie świętego Jana Pawła II, które będzie można ucałować.
 11. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie, która odbędzie się w dniach 22 – 29 października. Koszt 1300 zł. Zapisy w zakrystii kościoła.
 12. Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

  śp. Krystyna Szczuko – lat 65, z ul. Niborskiej
  śp. Arkadiusz Gorgol – lat 37, z Gronowa Górnego, ul. Rubinowa

      Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…