Ogłoszenia parafialne

XIX Niedziela Zwykła
09 Sierpień 2020

 

1. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek św. Wawrzyńca diakona i męczennika, we wtorek św. Klarę, w piątek św. Maksymiliana Marii Kolbe – kapłana i męczennika z Auschwitz – patrona diecezji elbląskiej.

2. W sobotę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny [Matki Bożej Zielnej]. Msze św. z poświęceniem ziół, kwiatów, kłosów zbóż o godz. 8.00; 9.30, 11:00. 12.30 i 19.00. Tego dnia obchodzimy również Święto Wojska Polskiego i 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku.

3. We wtorek (11 sierpnia) łączymy się duchowo z uczestnikami Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej oraz Pielgrzymki Rowerowej, które dotrą tego dnia wieczorem na Jasną Górę.

5. Wydział Teologii UWM w Olsztynie zaprasza osoby świeckie do podjęcia studiów z teologii i nauk o rodzinie. Wydział kształci przyszłych nauczycieli religii, asystentów, mediatorów i specjalistów ds. rodziny. Szczegółowe informacje w Internecie.

6. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym numerze m.in. ciekawe artykuły: o konwencji stambulskiej, o odmawianiu różańca za kierownicą, o sekretach ważenia piwa w Europie od 6 tys. lat, a także o pszczołach i innych owadach zapylających kwiaty. Zachęcamy do lektury!

7. Przypominamy o obowiązku stosowanie w kościele podczas Mszy świętej oraz podczas nabożeństw maseczek ochronnych na twarzy. Dziękujemy za zrozumienie.

 

Przez cały dzień boczne drzwi naszego kościoła są otwarte. Znajdźmy czas by wejść i pozdrowić Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Sprawy kancelaryjne w okresie wakacyjnym
w środę i piątek
po wieczornej Eucharystii.
Tel. kontaktowy: 518 868 444