«

«

cze 02

Ogłoszenia parafialne

  Wniebowstąpienie Pańskie
02 Czerwiec  2019 r.

 

 1. Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy codziennie na godzinę 17:30 na nabożeństwa czerwcowe, na wspólny śpiew Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii; w poniedziałek – św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy, w środę – św. Bonifacego Biskupa i męczennika, w sobotę – św. Jadwigę Królową.
 3. W tym tygodniu będziemy również przeżywać Pierwszy Czwartek i Piątek Miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. W piątek odwiedzimy naszych chorych a wieczorem spowiedź od godziny 17:30.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która zakończy Okres Wielkanocny.
 5. Festyn parafialny z racji Odpustu Błogosławionej Doroty odbędzie się w naszej parafii 16 czerwca – w niedziele po uroczystej Eucharystii o godz. 12:30. Jak w zeszłym roku wiele atrakcji i konkurencji dla całej rodziny. Wspólnoty i osoby chętne zapraszamy do pomocy w organizacji festynu oraz zgłaszania ciekawych propozycji.
 6. Poszukujemy jeszcze dwie osoby potrzebne do opieki podczas wyjazdu wakacyjnego dzieci.
 7. Bardzo serdecznie zapraszamy na Rekolekcje dla Pań „Nie lękaj się”, które odbędą się w terminie od 14 do 16 czerwca w kościele Bożego Ciała w Elblągu. Na program rekolekcji złożą się konferencje, czas osobistej refleksji i modlitwy, Eucharystia, Adoracja Najświętszego Sakramentu. Szczegóły na ulotkach i w gablocie przed kościołem. Zgłoszenia: idacezajezusem@gmail.com, tel: Kasia 607-653-617.
 8. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.
 9. Za tydzień taca inwestycyjna na potrzeby naszego kościoła.
 10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

  śp. Izabela Godlewska – lat 93 , z ul. Grottgera

                 Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…