«

gru 01

Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu
1 Grudzień 2019
Rozpoczęcie Rekolekcji Adwentowych

 

  1. Rozpoczynamy okres Adwentu, czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. Roraty, czyli Mszę świętą o Najświętszej Maryi Pannie odprawiamy w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Dzieci na Roraty przynoszą lampiony, a dorośli świece.

  2. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą trwały do środy włącznie. Dorośli mają swoje nauki na Mszy świętej o godz. 9:30 oraz 18:00, dzieci mają swoje spotkanie o godz. 16:30. Rekolekcje prowadzi ksiądz Arkadiusz Burandt.

  3. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny została przeniesiona z 8 na 9 grudnia (ze względu na II niedzielę Adwentu, która ma wyższą rangę w liturgii). Tradycyjnie w uroczystość Matki Bożej można będzie podjąć w naszej parafii dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – by w ten sposób pomóc ratować dzieci zagrożone aborcją.

  4. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Franciszka Ksawerego, w środę – św. Barbarę, w piątek – św. Mikołaja, w sobotę – św. Ambrożego biskupa – patrona pszczelarzy.

  5. Panie z Caritas rozprowadzają przed kościołem Świece Wigilijne- Dzieło Pomocy Dzieciom.

  6. Za tydzień przy drzwiach kościoła zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

  7. Przeżywajmy Adwent z lekturą „Gościa Niedzielnego”, który proponuje na ten czas tematy związane z osobą kard. Stefana Wyszyńskiego. W dzisiejszym numerze znajdziemy także: relację z podróży papieża Franciszka do Tajlandii i Japonii oraz artykuł o tym, dlaczego Polki coraz częściej wybierają rodzime firmy odzieżowe. Zachęcamy do lektury!

  8. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej.