Ogłoszenia parafialne

 Zesłanie Ducha Świętego
22 Maja 2021

 

1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Jutro drugi dzień zielonych świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

2. W środę obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim drogim Mamom dziękujemy za ich miłość, trud i poświęcenie. Jednocześnie życzymy błogosławieństwa Bożego i radości ze swoich dzieci. Szczęść Boże!

3. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia prosimy o modlitwę za wszystkich kapłanów, a także o powołania do kapłaństwa. Módlmy się też za alumnów naszego seminarium, którzy w najbliższy piątek i w sobotę w katedrze św. Mikołaja w Elblągu przyjmą święcenia diakonatu i święcenia prezbiteratu.

4. W najbliższą sobotę będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej.

5.  W tym roku odbędzie się procesja Bożego Ciała – rozpoczniemy  Mszą świętą na placu o godz. 9:30.

6. Parafia św. Brata Alberta zaprasza na XIII Forum Rodziny, które odbędzie się w dniach 7-9 czerwca, pod hasłem: „Mijają lata, zostają relacje”. Każdego dnia o godz. 18:00 Eucharystia z homilią, a po niej konferencja ks. Piotra Kieniewicza MIC – profesora KUL-u. Dokładne informacje na plakacie przed kościołem.

7. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły: o sanktuariach Europy czekających na pielgrzymów, o kulcie św. Rity w sanktuarium w Głębinowie, a także o tym jak zrobić sałatkę z truskawkami i grillowanym kurczakiem. Zachęcamy do lektury!

8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
śp. Roman Szechlicki – z ul. Morszyńskiej – pogrzeb w środę o godzinie 12:00.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Telefon kontaktowy:  518 868 444