Ogłoszenia parafialne

 XIII Niedziela Zwykła
15 Listopad 2020

  1. Dziś przeżywamy IV. Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka, a także Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

  2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – NMP Ostrobramską – Matkę Miłosierdzia, we wtorek – św. Elżbietę Węgierską, w środę – bł. Karolinę Kózkównę, w piątek – św. Rafała Kalinowskiego, w sobotę – Ofiarowanie NMP.

  3. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

  4. Wypominki, czyli modlitwa za zmarłych w naszym kościele, codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą. Zapraszamy!

  5. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o kończącym się procesie beatyfikacyjnym sióstr katarzynek – męczenniczek i ofiar żołnierzy Armii Czerwonej, a także o śladach chrześcijaństwa w staropruskim grodzie Truso k. Elbląga. Zachęcamy do lektury!