«

«

maj 18

Ogłoszenia

VI Niedziela Wielkanocna
17 Maj 2020 r.

 

  1. 100 lat temu urodził się Karol Wojtyła – papież Jan Paweł II – największy z rodu Polaków. Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami Telewizji Polskiej związanymi z obchodami tego niezwykłego jubileuszu: dziś tj. w niedzielę 17 maja w TVP 1 – koncert pt. „Cała Polska śpiewa dla świętego Jana Pawła II” – 1 część o godz. 17:30, część 2 o godz. 21:30. Natomiast jutro tj. w poniedziałek 18 maja o godz. 7.00 [TVP 1] – transmisja Mszy św. z Watykanu odprawionej przy grobie św. Jana Pawła II przez papieża Franciszka; a o godz. 18.00 [TVP 1, Polskie Radio Program 1] – koncert pt. „Santo subito. Prorok naszych czasów”.

  2. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Odmawiajmy też litanię loretańską w naszych rodzinach prosząc szczególnie o przezwyciężenie pandemii.

  3. W piątek spotkanie Kręgu Biblijnego na Adoracji Najświętszego Sakramentu.

  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

  5. Od dzisiejszej niedzieli w naszym kościele może uczestniczyć we Mszy świętej 92 osoby. Zapraszamy serdecznie.

  6. Przez cały dzień boczne drzwi naszego kościoła są otwarte. Znajdźmy czas by wejść i pozdrowić Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

  7. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły o św. Janie Pawle II, w tym o kulisach narodzin Karola Wojtyły, o ks. Franciszku Blachnickim – założycielu Oazy, a także o oszczędzaniu wody i prawidłowym noszeniu maseczek na twarzy w czasie epidemii. Zachęcamy do lektury!