Ogłoszenia

I Niedziela Adwentu
29 Listopad 2020 r.

  1. Rozpoczynamy okres Adwentu, czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie odprawiamy w naszym kościele codziennie o godz. 18.00.

  2. Do końca listopada modlimy się za naszych zmarłych w wypominkach o godz. 17:30.

  3. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Andrzeja apostoła, w czwartek – św. Franciszka Ksawerego, w piątek – św. Barbarę.

  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź od godz. 17:30. W sobotę po porannej Mszy św. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

  5. Poświęcony opłatek na stół wigilijny jest roznoszony po naszych domach.

  6. Panie z Caritas rozprowadzają przed kościołem Wigilijne Świece – Dzieło Pomocy Dzieciom.

  7. Za tydzień przy drzwiach kościoła zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

  8. Przeżywajmy Adwent z lekturą „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym numerze ciekawa rozmowa z ojcem prof. Jackiem Salijem na temat napiętej sytuacji społecznej w Polsce, a także artykuły: o św. Andrzeju apostole i o tym jak zaradzić przepracowaniu i przemęczeniu. Zachęcamy do lektury!

  9. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa, w tym roku nie odbędzie się Wizyta Duszpasterska w naszych domach (tzw. Kolęda). Nie będzie również rekolekcji adwentowych, natomiast będzie zorganizowany jeden dzień spowiedzi – dla przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

 

 

Telefon kontaktowy:  518 868 444