Ogłoszenia

 XI Niedziela Zwykła
13 Czerwiec 2021 r.

       

1. Trwa miesiąc czerwiec i nasza codzienna modlitwa litanią do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe po każdej wieczornej Mszy świętej. Jedynie w czwartki o godzinie 17:45 ze względu na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:00.

2. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – bł. Michała Kozala – biskupa i męczennika z Dachau, w czwartek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, w sobotę – św. Romualda – opata.

3. Przypominamy, trwa rekrutacja do naszego seminarium duchownego w Elblągu. Egzamin wstępny dla pragnących podjąć studia i drogę kapłaństwa odbędzie się 7 lipca br.

4. Seminarium zaprasza także młodzież męską szkół ponadpodstawowych oraz studentów na rekolekcje powołaniowe pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. Odbędą się one w dniach 26-30 czerwca br. Więcej informacji na stronie internetowej diecezji i seminarium. Zachęcamy do udziału!

5. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” ciekawe artykuły: o tym jak rozmieć poświęcenie siebie, Kościoła i poszczególnych narodów Najświętszemu Sercu Jezusa; o Auschwitz i innych miejscach zagłady – w związku z przypadającym 14 czerwca (jutro) narodowym dniem pamięci ofiar niemieckich obozów koncentracyjnych; a także o Stanisławie Leszczyńskiej położnej i kandydatce na ołtarze, która w obozie Auschwitz dopomogła w narodzinach i uratowaniu wielu dzieci. Autorką książki jest Maria Stachurska – krewna Stanisławy Leszczyńskiej, a jednocześnie matka Anny Lewandowskiej i teściowa znakomitego piłkarza Roberta Lewandowskiego. Zachęcamy do lektury!

 

Telefon kontaktowy:  518 868 444