Ogłoszenia

 XVII Niedziela Zwykła
25 Lipiec 2021 r.

                                                      
                                                  święci Anna i Joachim wraz z Maryją – ikona współczesna

       

1. Z inicjatywy papieża Franciszka obchodzimy dziś pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych (jutro przypada liturgiczne wspomnienie św. Anny i Joachima). Dziękujemy za Waszą miłość, dobroć i mądrość! Niech Bóg Wam błogosławi!

2. W środę 28 lipca przypada 30. rocznica święceń biskupich ks. bp. Jana Styrny. Dostojnemu Jubilatowi życzymy błogosławieństwa Bożego, pokoju serca i zdrowia.

3. Także w środę wyrusza na trasę 29. Elbląska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Pamiętajmy o pielgrzymach w naszych sercach i osobistych modlitwach.

4. Dziś po Mszach św. poświęcenie samochodów, motocykli i rowerów, z modlitwą wstawienniczą do św. Krzysztofa – patrona podróżujących i św. Jakuba – patrona pielgrzymów.

5. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary w minioną niedzielę na remont kościoła w Kępkach. Kwota zebrana łącznie to 3545 zł.

6. Apel Biskupa Elbląskiego: Gwałtowne burze i powodzie nawiedziły w drugim i trzecim tygodniu lipca br. Polskę oraz kraje Europy Zachodniej, zwłaszcza Niemcy, Holandię i Belgię. Spowodowały one śmierć wielu osób. Wielu innych uznano za zaginione. Zniszczenia i straty materialne są duże. Dlatego też (po uzgodnieniu z Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski) proszę, aby w niedzielę 25 lipca br. wspomnieć w modlitwie wiernych w ramach Mszy św. ofiary kataklizmów oraz ich bliskich. Polecam również zorganizowanie po Mszach św. zbiórki funduszy, które zostaną przez Caritas przekazane poszkodowanym. +Jacek Jezierski, bp elbląski.

7. W piątek na wieczornej Mszy świętej pożegnamy księdza Piotra, który przechodzi do parafii św. Andrzeja Boboli w Iławie.

8. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły: o I. Światowym Dniu Dziadków i Osób Starszych, o najnowszym dokumencie papieża Franciszka dotyczącym tzw. Mszy trydenckiej, o lotach w kosmos dla turystów, a także o tym, jak przygotować lecznicze nalewki. Zachęcamy do lektury!

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
śp. Malwina Zakrzewska – z Gronowa Górnego
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Kancelaria parafialna w okresie wakacji czynna w środę i piątek po wieczornej Mszy świętej.

                                    Telefon kontaktowy:  518 868 444