Ogłoszenia Parafialne


1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień – przeżywanie największych tajemnic naszej wiary. Dziś także, obchodzimy 18. rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. Największemu z rodu Polaków wyrażamy naszą wdzięczność i szacunek. Trwamy przy Nim, broniąc Jego dobrego imienia wraz z całym Kościołem w Polsce.
2. W najbliższą środę ulicami elbląga Droga Krzyżowa rozpoczęcie od parafii Matki Bożej Królowej Polski prosimy mężczyzn o pomoc w niesieniu krzyża od stacji IV.
3. Porządek Triduum Paschalnego w naszym kościele: Wielki Czwartek o g. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej; Wielki Piątek o g. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej; Wigilia Paschalna w sobotni wieczór o g. 19.00 przynosimy świece. Po każdej celebracji adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie Pańskim do g. 22.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tzn. nie spożywamy pokarmów mięsnych, jemy raz do syta i dwa razy lekko. Post obowiązuje osoby pełnoletnie od 18 do 60 roku życia. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele od g. 09.00 do 14.00 co pół godziny. W trakcje poświęcenia pokarmów okazja do spowiedzi św. Do chorych udamy się z komunią świętą w wielki piątek przed południem.
4. W Niedzielę Zmartwychwstania rezurekcja o g. 6.00. Tego dnia nie ma Mszy św. o g. 8.00. następnę mszę św. o 9.30 ,11.00 , 12.30 , 18.00
5. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o duchowym i głębokim przeżyciu Triduum Paschalnego; o pontyfikacie Jana Pawła II . Zachęcamy do lektury!