Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: V Niedziela Wielkiego Postu
26 marca 2023
1. Dziś V. Niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją zasłaniamy w naszych kościołach krzyże, aby uroczyście odsłonić je i ukazać w Wielki Piątek podczas Liturgii Męki Pańskiej.
2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz.17:15; w piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16:45, dla dorosłych i młodzieży o godz. 17:30.
3. Za tydzień – Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Ogłaszamy konkurs palm dla dzieci na godzinę 11:00
4. Za tydzień spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej o godzinie 11:00
5. Dzisiaj spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania o godzinie 16:30.
6. W poniedziałek msza święta wotywna o Duchu świętym a po niej nabożeństwo o odnowę duchową parafii.
7. W sobotę 1 kwietnia będziemy obchodzić 18 rocznicę śmierci św. JP II pragniemy zatem zaprosić wszystkich na czuwanie, które rozpocznie się w naszym kościele o 21:00 i potrwa godzinę czasu.
8. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o zamordowaniu przez otrucie ks. Franciszka Blachnickiego i czy jest on męczennikiem Kościoła; o rodzinach dzieci z zespołem Downa – jak doświadczają i uczą się wzajemnej miłości; a także o tym jak wyhodować wiosenną zieleninę w domu z resztek warzyw. Zachęcamy do lektury!