Eucharystyczny Ruch Młodych

Eucharystyczny Ruch Młodych jest międzynarodową wspólnotą ok. 3 milionów młodych ludzi zgromadzonych wokół Eucharystii . ERM jest ruchem eklezjalnym, gromadzącym w parafiach dzieci i młodych, którzy razem przeżywają Ewangelię i z Jezusem chcą budować nowy świat. Ruch ten powstał jako odpowiedź na zapotrzebowanie przystosowania Krucjaty i jej zasad do dzisiejszych czasów.

Powstał przed II wojną światową we Francji, a w Polsce założyła go matka Urszula Ledóchowska 1 stycznia 1925 roku. Obecnie modelatorką krajową jest s. Bożena Kolczyńska.

Do ERM przyjmowane są dzieci po Pierwszej Komunii św.

Formacja opiera się na czterech filarach:

• Żyj Mszą św.,
  • Czytaj Ewangelię,
  • Kochaj bliźnich,
  • Bądź trzynastym apostołem.

Uczestnicy gromadzą się w trzech grupach wiekowych: „Uczniowie Jezusa” (kl III i IV), „Apostołowie dzisiaj” (klasa V i VI) i  „Młodzi świadkowie” (gimnazjum). W ramach stowarzyszenia „Dorośli dla Dzieci” gromadzą się natomiast animatorzy i rodzice członków ERM.

Znakami ERM są żółta chusta, krzyż otoczony kołem z napisem „Króluj nam Chryste” oraz specjalny krzyżyk nawiązujący do znaku pierwszych chrześcijan.

Ruch wydaje miesięcznik „Promień Eucharystii”. Co dwa lata odbywają się trzydniowe, Ogólnopolskie Dni Wspólnoty. Również co 2 lata odbywają się Gimnazjalne Dni Wspólnoty dla starszych członków ERM-u. Spotkania formacyjne odbywają się w ciągu roku szkolnego, a w wakacje Ruch organizuje rekolekcje i uczestniczy w pielgrzymce na Jasną Górę.

Dziś ERM działa we Francji, Belgii, Hiszpanii, Włoszech i Meksyku, oraz w krajach Ameryki Łacińskiej. W Polsce istnieje w 28 diecezjach i skupia ok. 13 tysięcy dzieci i młodzieży.

Główny sekretariat w Polsce mieści się w Milanówku k/Warszawy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

Wspólnotę Eucharystycznego Ruchu Młodych prowadzi pani Jolanta Jaśtak.

W naszej parafii spotkania ERM-u odbywają się
w niedzielę o godz. 9.30