Wycieczka – Skarby Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej – 17-26.06.2024

Skarby Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej – 17-26.06.2024

Dzień 1 – 17.06.2024 Wyjazd z dworca PKP o godz. 06.00. Przejazd do Wielkopolski z przerwami – Biskupin – dawna osada łużycka położona na wyspie, której historia sięga epoki brązu. Muzeum Archeologiczne znane w całej Europie, zwiedzanie historycznej wioski z przewodnikiem – Żnińską Koleją Wąskotorową – 12 kilometrowa trasa wiedzie przez zielone pola i urokliwe stare zabudowania – Przejazd na miejsce zakwaterowania –ul. Raczyńskiego 70 63-020  Niezamyśl  ośrodek wczasowo rekreacyjny nad jeziorem , obiadokolacja

Dzień 2 – 18.06.2024 Śniadanie – Wycieczka Szlakiem Piastowskim, w programie: • Gniezno – pierwsza stolica Polski, w której zbudowana została Katedra ze słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi przedstawiającymi żywot św. Wojciecha • Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie – multimedialne centrum prezentujące historię powstania naszego kraju • Ostrów Lednicki – legendarna wyspa która jest jednym z najważniejszych miejsc związanych z historią Polski. Przepłynięcie promem i zwiedzenie dawnego grodu – Przyjazd na miejsce zakwaterowania i obiadokolacja

Dzień 3 – 19.06.2024 Po śniadaniu wycieczka do Poznania – stolicy Wielkopolski – Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Na trasie m.in.: • Ostrów Tumski – miejsca, gdzie rozpoczęła się historia grodu nad Wartą. Zwiedzanie Katedry, która jest miejscem pochówku pierwszych władców Polski • Ulica św. Marcin – symbol Poznania, część dawnego Traktu Królewsko-Cesarskiego z reprezentacyjnymi gmachami: dawnego Zamku Cesarskiego, Uniwersytetu. • Stary Rynek – słynie z pięknego ratusza, urokliwych kamieniczek i trykających koziołków – Czas wolny na klimatycznym poznańskim Starym Mieście Atrakcja do wyboru: • Wizyta w Centrum Szyfrów Enigma – najnowszym muzeum na mapie Poznania, interaktywnym, intermedialnym centrum przedstawiającym postacie polskich kryptologów oraz historie złamania szyfru enigmy • Rogalowe Muzeum – najsłynniejsze poznańskie słodkości, uczestniczy wezmą udział w warsztatach i degustacji najpyszniejszych rogali w Polsce! – Powrót do miejsca zakwaterowania i obiadokolacja

Dzień 4 – 20.06.2024  śniadanie  • Kórnik – „Zamek Białej Damy”, ze wspaniałymi wnętrzami stanowi obowiązkowy punkt wycieczek po Wielkopolsce • Spacer Promenadą im. Wisławy Szymborskiej w Kórniku, widok na jedno z ulubionych jezior Poznaniaków • Rogalin znany z wiekowych dębów rogalińskich – Lecha, Czecha i Rusa oraz pełnej przepychu rezydencji Raczyńskich -Powrót do miejsca zakwaterowania i obiadokolacja

Dzień 5 – 21.06.2024 Śniadanie – dzień wypoczynku na ośrodku możliwość plażowania i indywidualnego wypożyczenia sprzętu wodnego . Obiadokolacja

Dzień 6 – 22.06.2024 Śniadanie i wykwaterowanie – Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie – przekrojowo zaprezentowana historia polskiej wsi, maszyn rolniczych, hodowli zwierząt. Muzeum położone jest malowniczo położone terenie dawnego folwarku ziemskiego – Wolsztyn – wolsztyńska parowozownia jest jedyną w Europie, a prawdopodobnie nawet i na świecie, czynną lokomotywownią, gratka dla wszystkich miłośników kolei i parowozów – Przejazd na Ziemię Lubuską – Zakwaterowanie Radowice 40A Trzebiechów  dom weselny i obiadokolacja

Dzień 7 – 23.06.2024 Śniadanie – Przejazd do Międzyrzeckiego Rejon Umocniony – owiane legendami, kilometry podziemnych korytarzy, dziesiątki bunkrów tworzą ogromny system fortyfikacji. Zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej – Odkrywanie Łagowa – perły województwa lubuskiego. Możliwość wejścia na wieżę na zamku Joannitów, wypoczynek na piaszczystej plaży na brzegu jeziora – Przejazd na miejsce zakwaterowania i obiadokolacja

Dzień 8 – 24.06.2024 Śniadanie – Przejazd do najnowszego polskiego Parku Narodowego Ujście Wart – jedynego w swoim rodzaju „ptasiego raju”, zamieszkiwanego przez ponad 260 gatunków ptaków pośród rozległych łąk i rozlewisk – Park Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacji w Witnicy – park tematyczny, którego tematem przewodnim jest szeroko rozumiana droga – Lubuskie Muzeum Browarnictwa – możliwość poznania linii technologicznej (warzelnia, fermentowania, leżakownia, filtracja, pasteryzacja, rozlewnia) oraz degustację Piw Lubuskich. – Powrót do miejsca zakwaterowania i obiadokolacja

Dzień 9 – 25.06.2024 Po śniadaniu wykwaterowanie i dalsze poznawanie Ziemi Lubuskiej – Przyjazd do Zielonej Górze – stolicy polskiego winiarstwa, na trasie m.in.: • Spacer po urokliwym starym mieście z pomnikiem Bachusa. • Wędrówka po winnym wzgórzu z palmiarnią. Możliwość odpoczynku przy filiżance kawy / kieliszku wina lub wejście do palmiarni – Degustacja wina w klimatycznym folwarku to okazja do spróbowania win i poznania sposobu produkcji aromatycznego trunku – Powrót do miejsca zakwaterowania i obiadokolacja

Dzień 10 – 26.06.2024 Śniadanie, wykwaterowanie – Chodzież – zwiedzanie polskich zakładów porcelany Ćmielów, dowiedz się jak powstaje najsławniejsza polska porcelana, na zakończenie zwiedzania każdy uczestnik ma możliwość w cenie rabatowej zakupić  firmowy kubek! – Przejazd w drogę powrotną z przerwami .

 Zakwaterowanie:

Pensjonaty z pokojami 2-3 osobowymi, śniadania w formie bufetu, obiadokolacja  serwowana.

 Świadczenia:

• Przejazdy komfortowym autokarem z klimatyzacją

• 9 x nocleg w ośrodku wypoczynkowym

• 9 x śniadanie, 9 x obiadokolacja

• Bilety wstępów: Muzeum w Biskupinie, Kolej Wąskotorowa, Katedra w Gnieźnie,

 Muzeum Początków Państwa Polskiego, Prom na wyspę lednicką, Muzeum Rogalowe

Centrum Szyfrów Enigma, Zamek w Kórniku, Pałac w Rogalinie, Muzeum w Szreniawie,

Parowozownia Wolsztyn, MRU, PNUW, Park Drogowskazów, Muzeum Browarnictwa,

 Muzeum Ćmielów

• Codziennie msza św.

• Opiekę pilota-przewodnika

 

Cena:  1850  zł / osoba – przy grupie 54 osobowej

Zaliczka 600 zł do 15.04.2024 całość do 30.05.2024

Wpłaty Pani Krystyna Kowalczuk przewodnicząca stowarzyszenia tel.: 505480061