Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XXIV Niedziela Zwykła 11 września 2022Wstanę i wrócę do mojego Ojca!

1. Jutro obchodzimy wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi oraz rocznicę Bitwy pod Wiedniem (1683). W środę przypada Święto Podwyższenia Krzyża (jest to dzień szczególnej modlitwy o pokój dla Ukrainy z woli Rady Konferencji Episkopatów Europy). W czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

2. Do końca miesiąca września przyjmujemy zgłoszenia na przygotowanie do sakramentu komunii św. dzieci klas III i młodzieży do sakramentu bierzmowania klas VIII.

3. 29 osób z terenu Hersonia gdzie trwa nadal wojna od 01.03.2022 przebywa w budynkach plebanijnych. Matki opiekujące się dziećmi podjęły pracę na chwilę obecną nie mają perspektywy powrotu do swojego domu zresztą niektórzy nie mają do czego wracać.Ile będzie potrzebna pomoc i na ile będziemy w stanie finansowo wydolni tę pomoc będziemy czynić. Dlatego dziękuję za wsparcie naszych gości z Ukrainy.

4. Trwają prace konserwatorskie na naszym kościele których etap nie długo zakończymy Ksiądz proboszcz złożył kolejne wnioski o dotację i pozwolenie na wymianę okien i dalsze prace konserwatorskie dlatego też serdecznie dziękuję za ofiary składane w drugą niedzielę każdego miesiąca przeznaczone na cele remontowe.W tym tygodniu zostanie zamontowana krata przy wejściu głównym do naszego kościoła tak aby mieć możliwość wejścia na chwilę adoracji w każdej chwili dnia.Konfesjonały służące do sakramentu spowiedzi zostaną zabudowane abyśmy mieli możliwość spowiedzi bardziej intymnie.

5. Przypominamy że kancelaria naszej parafii jest czynna w każdą środę i piątek w godz. Od 15.30. do 17.00 można również umówić się indywidualnie dzwoniąc na numer telefonu komórkowego podany na stronie internetowej  parafii czy przy wejściu do plebanii.

6.Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawy wywiad z arcybiskupem Światosławem Szewczukiem – o trwającej na Ukrainie wojnie, a także wdzięczności Ukraińców wobec Polaków; poza tym ciekawe artykuły: o reparacjach wojennych od Niemiec oraz potrawach kuchni koreańskiej, które można łatwo przyrządzić w Polsce. Zachęcamy do lektury!