Pielgrzymka do Ziemi Świętej

 PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

22-29.09.2012

Opieka duchowa Ks. Grzegorz Królikowski

 

Dzień  I

sobota

 

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku – Rębiechowie. Odprawa bagażowo-biletowa, wylot do Izraela. Lądowanie w Tel Awiwie. W drodze do Galilei wizyta w Hajfie – największym porcie i jednym najpiękniejszych miast Izraela. Przejazd do hotelu w Galilei, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień II

niedziela

Śniadanie. Zwiedzanie miejsc położonych nad brzegiem jeziora Galilejskiego, nazywanego Jeziorem Jezusa: Korozain, pięknie położone na wzgórzu biblijne miasto  z ruinami synagogi, w której nauczał Jezus. Następnie Góra Błogosławieństw, sanktuarium upamiętniające kazanie na górze oraz Msza Św. w Kafarnaum – ośrodku działalności Jezusa w Galilei. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień III

poniedziałek

Śniadanie. Przejazd do Tabghi, msza św. w Kościele Prymatu św. Piotra. Następnie rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim oraz lunch – ryba św. Piotra. Wjazd na Górę Tabor, zwiedzanie Bazyliki Przemienienia Pańskiego i przejazd do Yardenit – miejscowości położonej nad rzeką Jordan w miejscu, w którym zgodnie z tradycją odbył się chrzest Jezusa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień IV

wtorek

Śniadanie. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Chrystusa, możliwość  odnowienia przysięgi małżeńskiej. Następnie Nazaret – rodzinne miasto Jezusa: Kościół Zwiastowania Pańskiego, Kościół Św. Józefa. Msza św. Przejazd do Jerycho, najniżej położonego i jednego z najstarszych miast świata – Góra Kuszenia i Drzewo Zacheusza. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień V

środa

Śniadanie. Wyjazd do Betlejem, miasta, w którym narodził się Jezus: Bazylika Narodzenia Pańskiego z Grotą Narodzenia, msza św. w Kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Grota Mleczna oraz Pole Pasterzy. Przejazd do Ein Karem, wizyta w Kościele Jana Chrzciciela, miejscu Jego narodzenia. Następnie Muzeum Holokaustu – Yad Vashem. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień VI

czwartek

Śniadanie. Zwiedzanie Jerozolimy: Góra Oliwna, panorama Starego Miasta. Wizyta w Miejscu Wniebowstąpienia Jezusa Chrystusa, Kościół Pater Noster, wzniesiony nad grotą znaną jako miejsce, gdzie Chrystus nauczył swych uczniów modlitwy „Ojcze Nasz”, msza św., Kościół Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii. Przejście przez Bramę Św. Szczepana na Stare Miasto, zwiedzanie Kościoła Św. Anny, tradycyjnego miejsca narodzenia Maryi. Wędrówka śladami Chrystusa – Drogą Krzyżową wzdłuż Via Dolorosa do Bazyliki Grobu Pańskiego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień VIIpiątek  Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta: Ściana Płaczu, najważniejsze miejsce judaizmu, przejście na Wzgórze Świątynne z jednym z najważniejszych dla islamu meczetów. Syjon Chrześcijański – Wieczernik, Grób Dawida, Bazylika Zaśnięcia NMP oraz Kościół Św. Piotra „In Gallicantu” znajdujący się zgodnie z tradycją w miejscu, w którym apostoł Piotr zaparł się Jezusa. Msza św. w Bazylice Grobu Pańskiego. Pożegnalna kolacja folklorystyczna. Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie.

Dzień VIII

sobota

 

Odprawa biletowo – bagażowa, wylot do Gdańska. Lądowanie na lotnisku im. Lecha Wałęsy. Zakończenie pielgrzymki.

 

CENA  3650 zł

 

ŚWIADCZENIA:

 • przelot na  trasie Gdańsk – Tel Awiw,  Tel Awiw – Gdańsk
 • przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki
 • noclegi w pokojach 2 osobowych z  WC i łazienką,
 • śniadania,
 • obiadokolacje
 • ubezpieczenie KL, NNW i  bagażu w Signal Iduna– wariant podstawowy (nie obejmuje chorób przewlekłych)
 • opieka pilota  na całej trasie
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów

 

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • lunchu:  tradycyjna ryba  Św. Piotra 15 USD
 • nagłośnienie indywidualne ok. 15 USD

 

UWAGI:

 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego
 • należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia pielgrzymki

 

 

„KASZUB TRAVEL

ZDZISŁAW KOLIŃSKI

83-400 KOŚCIERZYNA, RYNEK 4

tel. (058) 686 55 29, fax. (058) 686 57 65

www.kaszubtravel.pl  e-mail: biuro@kaszubtravel.pl