«

«

gru 02

Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu

02 Grudzień 2018 

 

1. Rozpoczęliśmy okres Adwentu, radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie odprawiamy w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Dzieci na Roraty przynoszą lampiony, a dorośli świece.
2. Od dziś aż do środy włącznie będą trwały w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Codziennie Msza święta z nauką o godzinie 9.30 i 18.00. Dzieci swoja naukę rekolekcyjną mają codziennie o 16.30. Pamiętajmy o modlitwie w intencji owoców rekolekcji.
3. W rozpoczynającym się tygodniu przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca oraz Pierwszy Piątek Miesiąca W piątek spowiedź od
godziny 17:20. Tego dnia odwiedzimy naszych chorych.
4. W najbliższą sobotę będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia zapraszamy na godzinę 12:00 na wspólną modlitwę związaną z Godziną Łaski o której mówiła Matka Boża w objawieniach we Włoszech. Po
zakończeniu będzie sprawowana Msza święta o godzinie 13:00. Podczas Mszy świętej będzie można podjąć piękne dzieło
Duchowej Adopcji by ratować dzieci poczęte. Szerzej na ten temat możemy przeczytać w artykule zamieszczonym w biuletynie. Msze święte również o godzinie 7:00 i 18:00.
5. Za tydzień 2 niedziela miesiąca – swoje spotkanie mają dzieci przygotowujące się do
I Komunii.
6. W przyszłą niedzielę również taca inwestycyjna na rzecz naszego kościoła oraz zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
7. Szkoła Podstawowa w Gronowie Górnym serdecznie zaprasza na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się w najbliższą środę (5 grudzień) o godz. 16:30. Ozdoby świąteczne, kwiaty, pokaz taneczny, zabawy oraz spotkanie z Mikołajem to tylko niektóre z czekających atrakcji.
8. Przeżywajmy Adwent z lekturą „Gościa Niedzielnego”, który proponuje na ten czas tematy związane z osobą Ducha Świętego. Dziś o darze mądrości.
9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
Śp. Eugeniusz Mikjaniec – lat 65 z Olsztyna (nasz były parafianin)
Śp. Jarosław Sławek – lat 49, z ul. Braterstwa Broni (zginął tragicznie)
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…