«

«

kwi 14

Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Wielkiego Postu
NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – NIEDZIELA PALMOWA
14 Kwiecień 2019

 

  1. Dziś Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa – która wprowadza nas w Wielki Tydzień Najważniejszych Wydarzeń Zbawczych.
  2. W Wielką Środę już tradycyjnie odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie o godzinie 19:00 przy kościele Matki Bożej Królowej Polski (ul. Robotnicza). Serdecznie zachęcamy do udziału, aby dać świadectwo swojej wiary.
  3. W Wielki Czwartek wieczorna Msza święta „Wieczerzy Pańskiej” o godzinie 18:00. Po zakończeniu Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu w „.Ciemnicy” do godziny 22:00.
  4. Wielki Piątek to jedyny dzień w roku kiedy nie sprawuje się ofiary Eucharystycznej, natomiast tego dnia sprawuje się Liturgię Męki Pańskiej. Rozpoczęcie o godzinie 18:00. Po zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu w „Grobie Pańskim” do godziny 22:00. W Wielki Piątek obowiązuje nas Post Ścisły – czyli tylko jeden posiłek do syta (post obowiązuje osoby pełnoletnie od 18 do 60 roku życia). Od Wielkiego Piątku aż do soboty przed Niedzielą Miłosierdzia o godzinie 17:30 modlić się będziemy Nowenną do Miłosierdzia Bożego.
  5. W Wielki Piątek oraz Sobotę zapraszamy na godzinę 8:00 na wspólną modlitwę z Liturgii Godzin (brewiarz) – na Ciemną Jutrznię.
  6. W Wielką Sobotę czuwamy przy Grobie Pańskim, aby adorować Najświętszy Sakrament. Od godziny 9:00 do 15:00 będziemy błogosławić pokarmy. Spowiedź święta od godziny 9:00 do 13:00. Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godzinie 19:00 przed kościołem. Przynosimy na liturgię świece.
  7. W Niedzielę Zmartwychwstania poranna Msza święta rezurekcyjna o godzinie 6:00. Pozostałe godziny Mszy świętych według porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Mszy świętej o godzinie 8:00.
  8. Po Mszach świętych Panie z CARITAS rozprowadzają paschaliki. Przynieśmy je w Wielką Sobotę na liturgię Mszy świętej.
  9. Dnia 27 kwietnia wyrusza z naszej parafii pielgrzymka rowerowa do Świętego Gaju – miejsca męczeńskiej śmierci św. Wojciecha. Koszty organizacyjne to 5 zł. Zbiórka o godzinie 10:00 przed kościołem. Wyruszamy o godzinie 10:30. Na miejscu będzie sprawowana Eucharystia o godzinie 14:00. Powrót do Elbląga po Mszy świętej. Zapisy w zakrystii kościoła.