«

«

lis 25

Ogłoszenia parafialne

XXXIV Niedziela
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
24 Listopad 2019 r.

 

 • Do końca listopada zachęcamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą odmawiamy różaniec za zmarłych a w środę i niedzielę śpiewamy nieszpory. Zapraszamy serdecznie.
 • Dziś w niedzielę (zawsze w II i IV niedzielę miesiąca) po Mszy świętej o godzinie 11:00 odbędzie się kolejne spotkanie Oazy dziecięcej. Starsze dzieci mają swoje spotkanie w grupie Dzieci Bożych. Młodsze dzieci w grupie Dzieci Maryi.
 • Jutro [poniedziałek] wspominamy św. Katarzynę Aleksandryjską, we wtorek bł. Franciszkę Siedliską, w sobotę św. Andrzeja Apostoła. Wszystkim Solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki ich św. Patronów!
 • Od poniedziałku Pan Józef będzie roznosił po naszych domach poświęcony opłatek wigilijny. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na funkcjonowanie naszej noclegowni dla osób bezdomnych.
 • W dniach od 26 – 28 listopada odbędą się na Hali Widowiskowo Sportowej przy ul. Grunwaldzkiej Rekolekcje Ewangelizacyjne dla dorosłych i młodzieży. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła. Poprowadzi je o. Maciej Ziębiec.
 • Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu, czyli czas przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Już dziś zachęcamy do podjęcia postanowień adwentowych, a także do udziału w Roratach o godz. 18:00 od poniedziałku do piątku.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które będą trwały do środy.
 • W przyszła niedzielę swoje spotkanie ma wspólnota Żywego Różańca oraz Akcja Katolicka.
 • Wydział Duszpasterstwa Rodzin kurii diecezjalnej zaprasza osoby żyjące w związku niesakramentalnym na adwentowy dzień skupienia, który odbędzie się w niedzielę 1 grudnia w kościele Bożego Ciała w Elblągu. Rozpoczęcia o godz. 15.30. Nauki wygłosi ks. Piotr Bryk – duszpasterz akademicki miasta Elbląga.
 • 29 listopada odbędzie się bal parafialny (tzw. Andrzejki).
 • Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej.
 • W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Sebastian Sabiło – lat 41, z Gronowa Górnego
  śp. Waleria Panieważ – lat
  96, z ul. Grunwaldzkiej
  śp.
  Czesława Sołtys - lat 82, z ul. Pabianickiej