«

«

cze 30

Ogłoszenia parafialne

XIII Niedziela Zwykła
30 Czerwiec 2019

 

 1. W środę obchodzimy święto św. Tomasza apostoła, a w sobotę wspominamy bł. Marię Teresę Ledóchowską.
 2. W rozpoczynającym się tygodniu przypada także pierwszy poniedziałek, czwartek, piątek i sobota miesiąca. W poniedziałek po Mszy św. nabożeństwo w intencji odnowy duchowej parafii. W czwartek zapraszamy na modlitwę w intencji nowych powołań do służby Bożej. W piątek pragniemy jak zawsze uczcić Najświętsze Serce Pana Jezusa. W sobotę na nabożeństwie wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie wyrządzone zniewagi.
 3. W piątek 5 lipca w gmachu seminarium duchownego w Elblągu odbędzie się egzamin wstępny dla kandydatów do kapłaństwa. Szczegółowe informacje znajdziemy na seminaryjnej stronie internetowej.
 4. W sobotę przypada również patronalne święto Apostolstwa Chorych.
 5. Od 1 lipca aż do końca wakacji zmienia się porządek sprawowanych Mszy świętych. Od poniedziałku do soboty Msze święte tylko o godzinie 18:00. W niedzielę o godzinie 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 oraz o godzinie 19:00 (nie będzie o godzinie 18:00).
  Kancelaria parafialna w okresie wakacji będzie czynna w środę i piątek po wieczornej Mszy świętej.
 6. W każdy wtorek po Mszy św. nabożeństwo do błogosławionej Doroty z Mątów. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. Dziś również ostatni numer biuletynu parafialnego. Wznowienie nastąpi od września.
 8. Wszystkim życzymy dobrego czasu wakacji, urlopów, odpoczynku, bezpiecznych wyjazdów i powrotów. Pamiętajmy także w wakacje o Panu Bogu. Wszystkich gości wypoczywających na terenie naszej parafii serdecznie pozdrawiamy i życzymy miłego pobytu.
 9. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły: o antybiotykach – ich fenomenie w medycynie oraz zagrożeniach płynących z niewłaściwego stosowania; a także o tym jak gasić pragnienie w upalne dni.