«

«

wrz 03

Już po wakacjach:)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: XXII Niedziela Zwykła

3 września 2017

Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój!

1. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia modlimy się o powołania do kapłaństwa. Jednocześnie przypominamy, że Seminarium Duchowne w Elblągu czeka na kandydatów w nowym roku akademickim. Termin drugiego naboru: 15 września. Szczegóły w Internecie.

2. W piątek [8 września] obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny [Po Mszach św. obrzęd błogosławienia ziarna na zasiew].

3. W przyszła sobotę (9 września) o godz. 11:00 odbędzie się Msza św. w naszym kościele dla osób chorych i niepełnosprawnych (związana jest z 25 leciem istnienia Centrum Ochotników Cierpienia w naszej diecezji)

4. Uroczyste obchody 140. rocznicy objawień maryjnych w Gietrzwałdzie odbędą się za tydzień, w niedzielę [10 września]. Mszy św. o godz. 11.00. Mszy św. na polach gietrzwałdzkich przewodniczyć będzie Nuncjusz Apostolski w Polsce. Zachęcamy do pielgrzymowania. Chętnych do pielgrzymowania zapraszamy na zapisy do zakrystii kościoła, na wspólny wyjazd autokarem.

5. W dniu 10 września odbędą się również dożynki diecezjalne w połączeniu z dożynkami Województwa Pomorskiego. Msza św. w Starym Dzierzgoniu o godz. 13.00. 

6. Za tydzień we wszystkich kościołach diecezji elbląskiej dokonamy aktu zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. W odpowiedzi na prośbę ks. bp. elbląskiego, do puszek przy drzwiach kościoła zbieramy dziś ofiary na pomoc poszkodowanym w skutek burz i nawałnic z sąsiedniej diecezji pelplińskiej.

8. W zakrystii kościoła można pobrać deklaracje dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej, oraz do bierzmowania.

9. Dziś na Mszy św. o godz. 11:00 poświęcenie tornistrów.

10. W przyszła niedzielę taca inwestycyjna na rzecz naszej parafii.

11. Kończąc wakacje wracamy w naszej parafii do stałych godzin funkcjonowania kancelarii (w środy i piątki o 15:30 – 17:00, a w czwartki o 7:30 – 9:00), Msze św. w tyg. o 7:00 i 18:00. Zachęcamy do wstępowania do wspólnot, które istnieją w naszej parafii. W przyszłą niedzielę ukaże się pierwszy powakacyjny numer naszego biuletynu parafialnego (będą tam m.in. informacje o wspólnotach i dniach spotkań).