«

«

kwi 07

Ogłoszenia parafialne

  V Niedziela Wielkiego Postu

 07 kwiecień 2019


 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją zasłaniamy w naszych kościołach krzyże, aby odsłonić je i ukazać uroczyście w Wielki Piątek podczas Liturgii Męki Pańskiej.

 2. Od dziś do środy trwają w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Msza święta z nauką rekolekcyjną codziennie o godz. 9:30 oraz 18:00.

 3. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 16:30 dla dzieci oraz o 17:30 dla dorosłych i młodzieży. W niedzielę o godz. 17:15 śpiewamy Gorzkie Żale. Codziennie również o godz. 17:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 4. Dziś o godz. 14:30 w kinie „Światowid” projekcja filmu „Miłość i Miłosierdzie”.

 5. Dziś zgodnie z zapowiedzią będzie można nabyć palmy wielkanocne (własnoręcznie wykonane). Ofiary złożone będą przeznaczone na rehabilitacje 15 letniego Dawida – siostrzeńca ks. Sylwestra – który po przejściu wielu operacje potrzebuje pomocy aby zacząć samodzielnie chodzić.

 6. Za tydzień – Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej.

 7. Lista osób na kolonie jest już pełna. Ze względu na duże zainteresowanie tym wyjazdem – dla potwierdzenia, konieczne jest dokonanie wpłaty do końca kwietnia.

 8. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna.

 9. W Gościu Niedzielnym artykuły związane ze święceniami nowego biskupa pomocniczego diecezji elbląskiej – bp. Wojciecha Skibickiego; o pastorale, o herbie biskupim. Zachęcamy do lektury.

 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności:
  śp. Daiusz Lange – lat 60, z ul. Dąbrowskiego
  śp.
  Zofia Przezpolewska – lat 61, z ul. Rawskiej
  śp.
  Zenona Zaryjewska – lat
  92, z ul. Grottgera
  śp.
  Jarosław Rynkowski – lat 53, z Olsztyna

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…