«

wrz 23

Ogłoszenia parafialne

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 WRZEŚNIA 2017 roku

1.Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitw o trzeźwość Narodu, w związku z przeżywanym Rokiem Narodowego Kongresu Trzeźwości. Gorąco zachęcamy wszystkich do modlitwy za ludzi, którzy dotknięci są tym zniewoleniem, oraz za ofiary tego dramatu. Szczególnie dziś niech łączy nas na modlitwie ta intencja.

2.Małżeństwa z kręgów Wspólnoty Domowego Kościoła gorąco zapraszają wszystkie małżeństwa naszej Diecezji na wspólne i uroczyste świętowanie swoich Jubileuszy oraz odnowienie przysięgi małżeńskiej. Uroczystość ta odbędzie się w dniu 30 września [sobota] o godz. 15.00 w katedrze św. Mikołaja w Elblągu wobec ks. Biskupa Elbląskiego.

3.Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Elbląskiej oraz Elbląskie Duszpasterstwo Akademickie zapraszają do udziału w weekendowym kursie przedmałżeńskim w dniach 6-8 października 2017 [kościół Bożego Ciała w Elblągu]. Rozpoczęcie kursu: 6 października godz. 18.00.

4.Zachęcamy do włączenie się w ogólnopolską inicjatywę „Różaniec do granic”, aby otoczyć modlitwą naszą Ojczyznę oraz cały świat. Wielka modlitwa narodu odbędzie się 7 października bieżącego roku. Szczegóły na stronie internetowej diecezji, oraz na plakacie.

5.W najbliższym czasie będziemy również informować o Obywatelskiej inicjatywie „Zatrzymaj Aborcję”, która ma służyć ratowaniu życia dzieci poczętych.